Második világháborús őrtoronyból trópusi állatkert

Egy légvédelmi torony, mely korábban a pusztításért felelt, ma azonban új életre kelt és trópusi állatkertként üzemel Bécs városában.


Különös állatfajokat rejt az örtorony
A háborúk után visszamaradt épületek gyakran csak félelmetes emléket állítanak azokról a borzalmas időkről, melyeket leginkább csak elfelejtene az emberiség. Talán ezért sokat közülük később le is bontanak, azonban vannak olyanok is, melyek új életre kelnek. Mint például ez a Harmadik Birodalombeli légvédelmi torony, mely most egy trópusi állatkertnek ad otthont.

A régi flak torony mai neve Haus des Meeres (avagy „a tenger háza”), és a bécsi Esterházy parkban található.

Hasonló betonból és vasból készült óriásépítmények emelkednek Berlinben és Hamburgban is, és eredetileg a szövetséges hatalmak felől érkező légitámadásokat voltak hivatottak megakadályozni.

Mindegyik őrtornyot csupán hat hónap alatt állítottak fel, de ehhez képest rendkívül strapabíróak a maguk három és fél méteres vastagságú falaikkal.

A Haus des Meeres ma kilátóként, valamint ötszintes kiállítóteremként üzemel. A torony külső falainál egy többszintes üvegház emelkedik, fából készült hidakkal és kötéllétrákkal, melyekkel a bámulatos trópusi élővilágot rejtő környezetben gravírozhatunk.

Többek között megcsodálhatunk hal- és teknősféléket, több fajta trópusi madarat, valamint selyemmajmokat is. Az állatkert saját viváriummal is rendelkezik, melyben kígyók, gyíkok és krokodilok nyüzsögnek, a földszinten pedig egy cápákkal teli akvárium is megtalálható.

Kívül őrtorony, belül trópusi állatkert

A légvédelmi torony, mely régebben pusztításokért volt felelős, ma éppen hogy az életet és tanulást szolgálja, hiszen sokféle állatnak ad otthont, a látogatók pedig hasznos információkhoz juthatnak a trópusi állatvilágról.

A Haus des Meeresben online elérhető webkamerák is működnek, melyekkel akár most azonnal is betekinthetünk gyönyörű élővilágába, ide kattintva!

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

A dzsungel dala, írta Kluet - zene egy orangután "tollából"

Az egyik ausztráliai állatkertben él egy különleges orangután: Kluet. Az ő "ereje" a zenében rejlik, ugyanis a főemlős nagyszerű érzékkel szerez dalokat.

Több mint 70 éves a legidősebb lakója: 150 éves a Fővárosi Állatkert

A jubileum alkalmából az nlcafe.hu összegyűjtött pár érdekességet és néhány ritkán látott fotót a Fortepan archívumából.

Vicces táblákat hagyott szerte az állatkertben: nem kicsit dobta föl a látogatók napját!

Az amerikai komikus vicces állati tényekkel dobta fel még jobban a látogatók állatkerti sétáját.

Hihetetlenül aranyos fotók a Veszprémi Állatkert kis tigriseiről!

A kéthetes tigriskölykök hamarosan látogathatóvá válnak az állatkertben szüleikkel együtt!

Nem a kukában köt ki: ötletesen kezelik a maradékot ebben a pékségben!

A szentesi pékség dolgozói nem dobják ki az el nem adott árut, inkább szabadon elvihető csomagokba állítják őket!


NAPI BOLDOGSÁG