Milliárdokat érő festmények lógtak a konyhájában, és még csak nem is tudott róla!

Paul Gauguin és Pierre Bonnard festők egy-egy, még a hetvenes években Londonban ellopott festményét találta meg az olasz rendőrség. A képek egy torinói munkás konyhájában lógtak, akinek fogalma sem volt arról, milyen kincseket őriz.  


Egy több tízmillió euró értékű Gauguin képet és egy 600 eurós Bonnard-festményt találtak az olasz rendőrök. A fogás kalandos történetét Dario Franceschini olasz kulturális miniszter és Mariano Mossa, az olasz csendőrség műemlékvédelmi egységének parancsnoka ismertette szerdai sajtótájékoztatójukon. 

Paul Gauguin: Önarckép


A két képet magángyűjtőktől, Londonból lopták el 1970-ben lopták el. Gauguin 1899-ben festett csendéletén (Fruits sur un table ou nature morte au petit chien) a gyümölcsök egy asztalon vannak elhelyezve és a képre egy kiskutyát is festett a művész. Az eredeti festményhez képest a megtalált valamivel kisebb, a feltételezések szerint a rablók levágtak belőle egy darabot. A mű értékét 15-35 millió euróra becsülik (4,5 - 10,5 milliárd forint). A 600 ezer eurót (180 millió forintot) érő Bonnard-kép egy kertben ülő nőt ábrázol két székkel (La femme aux deux fauteuils).

A műveket 1974-ben egy torinói munkás vásárolta meg az akkori olasz államvasutak rendezte árverésen. A képeket az egyik, Párizs-Torinó között közlekedő vonaton felejtették, és mint talált tárgyat, amelyért senki sem jelentkezett, elárverezték. A torinói férfi 45 ezer lírát fizetett értük. Ez az összeg ma mintegy 23 eurónak, 7000 forintnak felel meg. 

Pierre Bonnard: Önarckép


A képek az új tulajdonos torinói konyhájának falára kerültek. A férfi későbbi nyugdíjazása után Szicíliába költözött és a festményeket is magával vitte. A műveknek az olasz csendőrségnek az elveszett műkincseket vadászó egysége idén talált a nyomára. 

Mariano Mossa csendőrparancsnok elmondta, hogy a képek eredeti londoni tulajdonosai időközben elhunytak, de örököseik visszakövetelhetik a festményeket. Az olasz kulturális tárca vezetője a csendőrség ezen egységének munkáját méltatta hangoztatva, hogy szűk létszámmal működik, összesen 250 csendőr kutatja fel az Olaszországból eltűnő etruszk szarkofágokat és az Itáliába csempészett műkincseket is.


Forrás: MTI

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Ingyen szállhatunk meg olasz vendégházakban - egy feltétellel

La Settimana del Baratto. Magyarul Barter Hét. Így nevezik azt a kezdeményezést, amelynek köszönhetően több ezer olasz vendégszállóban ingyen pihenhetünk meg, ha készek vagyunk érte megdolgozni. A szó legszorosabb értelmében - írja a Condé Nast Traveler.

"Olyan vagyok, mint a birkák, a szabad levegőnek születtem" - 90 éves néni egy olasz falu egyedüli lakója

Az augusztusban 91. életévét betöltő Paolina Grassi az utolsó lakója Casali Socraggio hegyvidéki falujának Olaszországban a svájci határ közelében

Varázslatos erdő a belvárosban - Milánó függőleges kertje!

Szemiramisz függőkertje a világ hét csodája közül az egyik volt. A varázslatos kert felfelé törekvő zöld bujasága azonban valószínűleg eltörpülne a Milánóban épített Bosco Verticale mellett.

Japán legszebb oldala - Lenyűgöző fotók!

Festményszerű képek a távol-keleti ország esős évszakban megmutatkozó, csodálatos arcáról.

A szépség az apró dolgokban rejlik - íme egy jó példa erre

Nem számít milyen kicsi valami, a legkisebb dolgok is hatalmas boldogságot tudnak okozni!


NAPI BOLDOGSÁG