Kiforgatott képek, ez a rubik-kubizmus (videóval és fotókkal)


Mintha újra felfedezték volna a 25 éves logikai kockát, manapság egyre több hírt látni a büszkeségre méltán okot adó játékról. Kétség nem fér hozzá, hogy a Rubik-kocka az egyik a legbefutottabb magyar brand a világon. Nem véletlen, hogy a művészvilágban is hódít.


A Rubik-kockát kirakják, ugye? Nem - a Rubik-kockával történő "festés" lényege abban rejlik, hogy a kocka oldalain a színek megfelelően keverve vannak és mintegy pixelek alkotják a kirajzolódó képet. Külföldön már évek óta hódít ez a művészeti irányzat, ami az angol nyelvben a rubikcubism (rubik-kubizmus) szót érdemelte ki. Nevezzék bárminek, tény, hogy lenyűgöző alkotások is születtek már, ezek közül szemezgetünk most. Figyelem több ezer Rubik-kocka, több millió Rubik-pixel és több százezer tekergetés, csavargatás valamint 3 elképesztő alkotó következik!

1) Abszolút kedvencünk Pete Fecteau és alkotása, akinek műve láttán csak pislogtunk nagyokat.

 
Pete munkában...

A mintegy fél tonnás, 4242 darab Rubik-kockából álló művel nevezett be az egyik legrangosabb művészeti versenyre, a 2010-es ArtPrize versenyre, ahol bekerült a legjobb 50 közé az 1700 jelentkező közül. A korábban graffitivel, absztrakt festmények készítésével foglalkozó fiatal tehetség Dream Big című alkotása fordulópontot jelentett az életében, bár ő sosem gondolt úgy rá, mint valami karriersegítő dologra. Mind a mai napig csak egy őrült ötletnek tartja, pedig azóta számos kiállításra invitálták.

... és a végeredmény.

A kép (pont) 4242 Rubik kockát tartalmaz. Együtt 5,8 m x 2,6 m x5,7 cm nagyságú képet alkotnak, mintegy 454 kg összes tömeggel. Elkészítéséhez közel egy év kellett. A kockákat Pete Fecteau kölcsönözte. A kiállítás után nem sokkal szét is szedték a képet, és a kockák kölcsönadójukhoz vissza is tértek. A képen Martin Luther King szerepel, és a címe "Dream Big" - azaz "Merjünk nagyot álmodni".


2) Robbie McKinnon egy Torontoban élő villanyszerelő, aki szabadidejében szintén a Rubik-kocka művészettel kísérletezett az elmúlt évtized végén.


Mint láthatjuk, nem kis sikerrel. Napjainkra más vizuális művészetekkel kezdett kísérletezni, de rubik képeit azért nem hagyhattuk szó nélkül.




3) Végül, de nem utolsó sorban jöjjön egy ír művész, John Quigley.


Ö szintén elképesztő utat járt be. Amikor elkezdett kísérletezni a varázskockával, mint ábrázolási eszköz képei témáját a ma már klasszikusnak számító, világhírű számítógépjáték adta: a Space Invader. Az alábbi jelenethez 1330 kockát használt fel John. Kezdetnek igazán nem rossz.

John Quigley a kockával tett korai kisérleteinek egyike.

Hogy meddig jutott? Ezt az alábbi, 2622 kockából álló Obama portré hűen szemlélteti!


Egy elképesztő Obama portré - John, úgy tűnik szépen haladsz!


Szerző: Pozitív Nap



Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

ZSIMÜ: Összművészeti zsongás egy hétig Budapesten

Számtalan értékes program várja az érdeklődőket, mi most közülük hármat ajánlunk nektek, amik (szerintünk) ütősen és tartalmasan pezsdítik a főváros tavaszi zsongását!

Ebben a varázskuckóban nem csak könyvmolyok kapnak kedvet az olvasáshoz!

Hol lenne jobb végletesen belemerülni a lapokon olvasott világba, s elveszni sorai között, mint egy varázslatos, a világ rohanásától elzárt helyen? Ahol amit olvasunk, az csak a miénk?

Árnyjáték, avagy így öltözteti fel a fény hiánya a testet (+fotók)

Minden perfekcionista lelkét simogatják a tökéletes formák, ívek, képződmények. S, hol találhatnánk ezt meg, ha nem a közvetlen közelünkben?

Fotókon a testi gyönyör legmagasabb foka: az orgazmus

Általában nem szeretjük kiteregetni egymás előtt még a lelki életünk szennyesét sem, nemhogy a szexuális kapcsolatunkról beszéljünk másokkal. Lefényképeztetni meg aztán végképp nem!

14 állat, aki jobban jógázik, mint te valaha!

A jóga ápolja a testedet és a lelkedet egyaránt. A modern ember igényeihez igazítva fizikai, mentális, szociális és lelki egészséghez segíti művelőjét, előrébb lendítve mindennapjai színvonalát.


NAPI BOLDOGSÁG