Mire használható a fogkrém a fogmosáson kívül? Megmutatjuk!

A fogkrém egyértelműen tisztítja és fehéríti a fogakat, illetve megszünteti a kellemetlen szájízt és szagokat. De gondoltad volna, hogy tisztító és frissítő hatása nemcsak a száj higiéniájában tesz csodákat, hanem a lakásban is, bizonyos felületeken és tárgyakon?

1. Segít a rovarcsípések és a viszkető érzés enyhítésében

Legjobb, ha éjjelre hagyod hatni: például szúnyogcsípés esetén kenj egy csepp fogkrémet az érintett bőrfelületre. Nemcsak a viszketéstől szabadít meg, hanem a gyulladást, az irritációt és a dudort is megszünteti. Leszárítja a kis sebet, így könnyebben gyógyul a sértett bőr.

2. Tisztítja a körmöket

A fogainkat is hasonló anyag borítja, mint a körmünket: egyfajta zománc, amely fényének, erősségének és egészséges színének a visszanyerésében a fogkrém kitűnően hozzásegít. Ugyanolyan módon tisztíthatod meg a körömfelületeket is a pasztával, mint a fogaidat: egy puha kis kefével megsúrolva.



3. Eltünteti a kellemetlen szagokat

A fokhagyma, hal, hagyma vagy egyéb élelmiszerek kellemetlen szagokat hagyhatnak a kezeden, főként ha épp főztél velük. Hogy megszabadulj ezektől a nem kívánt illatoktól, kenj szét a tenyereid közt egy kis fogkrémet és vizet, majd súrold alaposan át vele a kezed! És a szagok eltűnnek.

4. Fixálja a rakoncátlan hajtincseket

A géles állagú fogkrémek olyan anyagot is tartalmaznak, mint a hajzselé. Így, ha éppen kifogytál a hajkészítményedből, és sürgősen van szükséged tartós frizurára, nyugodtan használhatod a géles fogkrémedet a hajad fixálására is.



További tippekért kattints a cikk folytatására


Sőt, ha  az is érdekel, hogyan hasznosíthatod újra a levágott
almahéjat, vagy a használt teafiltert, akkor korábbi cikkeinket vedd célba!


Forrás: twice.hu

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Nagyszüleink még tudták... 10 alapvető tudás, amit újra meg kell tanulnunk

Nagyszüleink még tudták, mára viszont kiveszőben a praktikus megoldások

Egyszerre fertőtlenít és gombaölő: a teafaolaj

A teafaolaj eredetileg Ausztráliából származik, ahol az őslakosok évezredek óta használják gyógyításra. Rendkívül sokoldalú, elsősorban fertőtlenítő és gombaölő hatása miatt érdemes kipróbálni. A teafaolaj az Ausztráliában őshonos Melaleuca alternifolia leveleiből préselt illóolaj, melynek jellegzetes, friss, kámforos illata és halvány sárgás színe van (de teljesen színtelen, átlátszó is lehet). Az őslakosok hosszú ideje használták a teafaolajat, a világ azonban csak a huszadik század második felében ismerte meg igazán ezt a rendkívül sokoldalú illóolajat.

Házi csodaszer a ráncok és bőrhibák ellen: a nyers burgonya

A burgonyáról egészen biztosan nem az jut eszünkbe elsőre, hogy milyen jó kis ránctalanító lenne belőle. Szinte nap mint nap fogyasztjuk, számtalan formában elkészíthető, de ezen túl nyersen az egyik leghatásosabb arcápoló készülhet belőle.

A hajszárító 7 meglepő felhasználási módja (+videó)

Ha eddig csak abban voltál biztos, hogy a hajszárító arra jó, hogy a vizes hajad megszárítsd vele illetve a vizes pólód akkor most cikkünkből megtudhatod mi mindenre jó még.

Óceáni hulladékból készült az Adidas egyik új cipője (+videó)

Az Adidas óceáni műanyag szemétből, és hátrahagyott mélytengeri eresztőhálókból készített "ökotudatos" cipőt, a Parley For The Oceans kezdeményezéssel karöltve.


NAPI BOLDOGSÁG