A bors 10 jótékony hatása a szervezetre

Az ételízesítés mellett az orvostudomány és a népi gyógyászat is előszeretettel alkalmazza, mivel serkenti az emésztést, elmulasztja a torokgyulladást és a köhögést, köptető hatása van. Krémbe keverve jó a csalánkiütésre. A történelem folyamán szifiliszt, kolerát is gyógyítottak vele, de a gyulladt szem kezelésére is használták. Mangán, K-vitamin és vastartalma nagyon magas.

Lássunk 10 okot, amiért jó borsot fogyasztani:


1. 
Jó a gyomornak: a bors serkenti a gyomorsav kiválasztást, így segíti az emésztést, megelőzi a székrekedést és a puffadást, valamint a görcsöket.

2. Segít a fogyásban: a borshéj feloldja a zsírsejteket, gyorsítja az anyagcserét, ezért a borsos, fűszeres ételek kiváló választásnak bizonyulnak, ha meg szeretnénk szabadulni plusz kilóinktól.

3. Jó hatással van a bőrre: londoni kutatók felfedezték, hogy a bors elősegíti a vitiligo bőrbetegség (a bőr színének, pigmentjének elvesztése) gyógyulását. A kutatások kimutatták, hogy a bors hatóanyaga, a piperin segíti a pigmentermelést. A piperin kombinálása ultraviola terápiával minden egyéb kezelésnél hatékonyabb a bőrbetegség kezelése esetén.


4.
Megbirkózik a hűléssel és a köhögéssel: a több ezer éves múlttal rendelkező indiai gyógyítási rendszer, az Ájurvéda szerint, ha borsot adagolunk a hűlés, megfázás elleni szérumba, az kidugja az orrot és a szinuszokat.

5. Antibakteriális hatású: a bors segíti a szervezetet a fertőzésekkel szembeni harcban és megakadályozza az emésztőrendszerben tanyázó baktériumok szaporodását.

6. Kiváló antioxidáns: a bors más antioxidánsokhoz hasonlóan képes megállítani, ellensúlyozni a szabadgyökök által okozott sérüléseket, így rákmegelőző hatása, de csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a májbetegségek kialakulásának kockázatát is.

7. Szintén az Ájurvéda szerint a bors hatékonyan védi a szervezetet a középfülgyulladástól és az üszkösödéstől. Nagy segítségnek bizonyulhat sérv, rekedtség, vagy rovarcsípés esetén. E mellett enyhíti a reumatikus fájdalmakat is.

A folytatásért kattints!



Forrás: filantropikum.com

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Ismerd fel időben a cukorbetegséget!

Magyarországon több mint félmillió regisztrált cukorbeteg ember él, és további 250 ezer azoknak a száma, akik valójában cukorbetegek, de nem tudnak róla vagy még nem vettek részt diabétesz-szűrésen.

6 pozitív hatás, amiért érdemes kávét innod

Évek óta megy a vita, egészséges-e a kávé, vagy sem. Az egy dolog, hogy nem mindenki szereti a kávét, de aki igen, azt folyamatosan olyan hiedelmekkel riogatják, hogy nem jó kávét fogyasztani.

Ezt adod a gyerekednek, ha sportolni küldöd

Elgondolkodtató írás terjed arról, mit adsz a gyermekednek, ha sportolni küldöd Nem csak erőnlétet vagy jó kondíciót, hanem annál sokkal többet...

Tudod, mi történik a testeddel, ha túl sok cukrot eszel?

Nem sok jó, annyit elöljáróban elárulunk. Ráadásul sajnos az elhízáson túl azért (sokkal) több van ebben a dologban.

A dinnye a nyár legfinomabb gyümölcse, most megtanítjuk, hogyan kell tökéletesen felszeletelni! +VIDEÓ

Nyáron az egyik legegészségesebb szezongyümölcs a görögdinnye. Az óriási "labdát" sokszor alig tudjuk hazacipelni, és türelmetlenül várjuk, hogy lehűljön, hiszen tudjuk, a dinnye hidegen jó. Milyen módszerrel szoktátok felvágni a dinnyét?


NAPI BOLDOGSÁG