Föld órája: csatlakozó tömegek, szépszámú vállalások

Hatvankét település, 216 intézmény és vállalat, valamint több mint 2500 magánszemély regisztrált a Föld órája honlapon, vállalva, hogy szombat este egy órára lekapcsolják elektromos berendezéseiket.


A lezárt Lánchídról figyelhetik meg az elsötétedő Budapestet az érdeklődők szombat este a Természetvédelmi Világalap (WWF) a Föld órája elnevezésű rendezvényén; ezen a napon egy órára Magyarországon és a világ számos pontján kialszanak a mesterséges fények, kikapcsolják az elektromos berendezéseket.

Antal Alexa, a WWF Magyarország brand és média menedzsere elmondta, hogy sokkal többen vannak, akik regisztráció nélkül is lekapcsolják az elektromos berendezéseiket. A korábbi évek tapasztalata azt mutatja, hogy még az utolsó pillanatokban is sokan csatlakoznak a kezdeményezéshez, és erre még 4 napunk van. Egy 2010-es felmérésben - saját bevallásuk szerint - a 18 és 49 közötti célcsoport 35 százaléka mondta azt, hogy csatlakozik az akcióhoz. 

Miskolc kontra Nyíregyháza - ki lesz a Föld órája fővárosa?


A mostani akcióban Miskolc és Nyíregyháza is pályázik a Föld órája fővárosa elnevezésre, a megtisztelő titulust az a település nyeri el, amelynek lakói a legnagyobb számban csatlakoznak a Föld órája mozgalomhoz. Ehhez nem kell külön nevezni, hanem az esemény után megnézik, hogy ki honnan regisztrált - magyarázta a menedzser.

Idén a központi lekapcsoló esemény a Lánchídon lesz, és az esti fél kilences kezdet előtt, 7 órától a pesti hídfőnél Fábián Juli - vállalásához híven - élő koncertet ad. Az énekesnő már korábban közölte, ha 60 magyar település csatlakozik az eseményhez, akkor a lekapcsolás előtt élő koncertet ad a Lánchíd tövében.
  

Kerékpárral tekert áram a DJ-pult-ban


A lekapcsolási ceremónián sok ismert ember lesz jelen, köztük Kulka János, Demcsák Árpád, Aczél Réka, és Juhász Árpád. A koncert után egy órán keresztül dobszóval és tűzzsonglőrökkel kísért, fáklyás felvonulást tartanak, és még a DJ-pult áramellátását is kerékpárral termelt energiával oldjuk meg - mondta a WWF képviselője.
   
A WWF Magyarország is tett egy vállalást, hiúzokat fognak az Északi-középhegységbe telepíteni - hangoztatta Antal Alexa.

A 2007-ben Ausztráliából elindult Föld órája elnevezésű akció mára a világ legnagyobb klímavédelmi mozgalmává nőtte ki magát: tavaly 133 ország csatlakozott a kampányhoz és olyan - világszerte ismert épületek - borultak sötétbe, mint a gizai piramisok, az Eiffel-torony, az athéni Akropolisz, a Buckingham-palota és a Big Ben, a római Colosseum és az Empire State Building.



Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Desszertek, amiknek már a látványától is elolvadsz

A süti sütés művészet! És mi lehetne művészibb, mint ahogy az olvadt csokoládé kibugyog a késed mellett a süteményből, ahogy belevágsz... Hmmm...

Harmónia a vadvilágban - Egyedülálló felvételt készített egy természetfotós! (+videó)

Egy játékos kedvű farkas incselkedik a hiúzokkal. Ezek az állatok nemrég még a kihalás szélén álltak.

Legyen a te városod a Föld órájának hazai fővárosa!

Területtisztító, szépítő és szemétszedő verseny keretében keresi a Föld órája globális program idei magyarországi fővárosát a WWF Magyarország.

7 jele annak, hogy a tökéletes élményben, azaz "flow"-ban élsz

Az örömteli élet mindig egyedi alkotás, és nem lehet recept alapján megvalósítani. /Csíkszentmihályi Mihály/

Mentsük meg a farkasokat!

A farkasok védelméért fogott össze a Természetvédelmi Világalap (WWF) magyar szervezete és az Aggteleki Nemzeti Park.


NAPI BOLDOGSÁG